piątek, 22 listopada 2013

pudełko prezentowe - tutorial

W związku z tym, że zbliżają się święta dzisiaj przedstawiam specjalny kurs tworzenia pudełka z rolek po taśmie klejącej.
A pudełeczko będzie wyglądało właśnie tak:


Może zacznijmy od tego, że musimy mieć w posiadaniu takie rzeczy jak:
rolki od taśmy klejącej, najlepiej po taśmie dwustronnej, nożyczki lub nożyk introligatorski, linijkę, tekturki, taśmę dwustronną lub klej polimerowy, elementy dekoracyjne opcjonalnie: sznurek, wełna, wstążeczki satynowe, filc lub inna tkanina, koronki, papier ozdobny, itp według własnych upodobań.

Kolejny etap to przygotowanie tekturki do wyklejenia dna i góry pudełka (musimy wyciąć dwa koła najlepiej z zakładkami do przyklejenia do naszej podstawy czyli rolki po taśmie), trzeba wyciąć także tekturki, którymi wyłożymy wnętrze pudełka (jeden pasek na górne wieczko, drugi na dolną warstwę).

Następnie musimy w odpowiedni sposób zamaskować tekturki, które wkleimy za pomocą taśmy dwustronnej albo kleju do środka pudełka. Ja zrobiłam to za pomocą tasiemki satynowej i filcu.

Ostatni etap polega na udekorowaniu całego pudełka z zewnątrz, po to aby zamaskować niedoskonałości i nadać mu odpowiedni wygląd.

Pudełka można dekorować na wiele sposobów, wystarczy tylko użyć wyobraźni.2 komentarze:

  1. Oj, super pomysł i fajny tutorial! Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję, choć teraz jak się przyglądam to myślę, że mogłam zrobić dokładniejszy opis.

      Usuń